CANLI – Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Vakıf Haftası 100. Yıla Özel 201 Eser Toplu Açılış Töreni”ne katılıyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Son 22 yılda 5 bin 500 ecdat yadigarı eseri yeniden ayağa kaldırdık. Ecdadın emanetlerine en güzel şekilde sahip çıkan Vakıflar Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.

İsrail yönetimini ateşkese zorlamak için baskının dozajını sürekli yükseltiyoruz. İlk olarak 54 ürüne ihracat kısıtlaması getirmiştik. Geçen haftadan itibaren israil ile ithalat ve ihracatı, tüm ürünleri ihtiva edecek şekilde durdurduk. İsrail’e karşı Lahey’de açılan soykırım davasına da müdahil olmayı kararlaştırdık. 15 bini çocuk, 35 bin kardeşimizin hayatına kastedenlerin hukuk önünde hesap vermesi için tüm imkanlarımızı kullanacağız.

Bu kararlarımızın, bölgede akan kanın durmasını isteyen diğer ülkelere de cesaret aşılayacağına da inanıyorum. Filistin halkının en zor günlerinde imdadına koşan aziz milletimiz, kardeşlik vazifesini ifa etmenin yanında, insanlığın da vicdanı olmuştur. İçimizdeki kimi işgüzarlar bunu görmese veya gördükleri halde çarpıtsalar da devletiyle, vatandaşıyla, STK’larıyla, Türkiye Gazze sınavını en başarılı veren ülkelerden biridir. Bunda AFAD’ımızın, Kızılay’ın, Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün ve diğer gönüllü kuruluşlarımızın gerçekten büyük payı vardır. Dünyanın neresinde olursa olsun, mazlumlara ve mağdurlara destek olan tüm kurumlarımızı tebrik ediyorum.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir