AKP kampa giriyor… ‘Mehmet Şimşek’ etkisi… Doğurganlık oranları masaya yatırılacak

AKP 1 Haziran’dan itibaren kampa giriyor. Kampta, halka örnek olmak adına kamu tasarruflarına harfiyen uyulacak. Bu kapsamda kampa vekiller aileleri ile katılmayacak, otelde de her odayı 2 vekil paylaşacak. Basılı doküman dağıtılmayacak. Katılımcıların önemli bir kısmı genel merkezden kaldırılacak otobüslerle kamp yerine ulaşacak.

2028’İN YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Sabah’ın haberine göre, kampta oturumlar 15 Temmuz Gaziler Salonu’nda gerçekleştirilecek. AKP Genel Başkan Vekili Efkan Ala’nın moderatörlüğünde Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in sunumları olacak.

TBMM Parti Grup çalışmaları oturumunda ise TBMM Parti Grup Başkanı Abdullah Güler moderatörlüğünde grup başkanvekilleri ve grup yönetim kurulu üyelerinin sunumları gerçekleştirilecek.

Meclis oturumunun ardından Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından eğitim oturumu yapılacak. Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş moderatörlüğünde Ekonomi, Enerji ve Tarım oturumunda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ve Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı sunum yapacak.

AKP’nin sokak hayvanlarına yönelik taslağı da bu oturumda gündeme gelecek.

KAMPTA DOĞURGANLIK ORANI ETKİNLİĞİ

Kamp sürecinde ele alınacak ana konulardan biri de doğurganlık oranındaki azalma olacak. Emine Erdoğan öncülüğünde doğum oranları ve nüfus üzerine etkinlik düzenlenecek.

Bu kapsamda Emine Erdoğan da nüfus problemine çözüm için kadın milletvekilleri ile bir araya gelecek. Doğum oranlarının azalma nedenleri araştırılacak. Kadın doğum uzmanı Prof. Dr. İnci Kahyaoğlu Türkiye’nin doğum oranında yaşanan azalmaya dikkat çekecek. Program kapsamında Aile Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş da doğurganlık hızının en düşük olduğu illerle ilgili çalışmaları aktaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir